Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2012. Április 19. 10:47, csütörtök | Helyi
Forrás: InfoOrosháza.hu

Kettős szorításban

Kettős szorításban

A Magyar Geotermális Egyesület szakmai napokat tart Orosháza-Gyopárosfürdőn. Április 19-én és 20-án hazánk kiemelkedő természeti kincsének hosszú távú és hatékony felhasználásáról értekeznek a Gyopár Club Hotelben.

Az eseményen részt vesz Dr. Dancsó József, Orosháza polgármestere, aki elvállalta a rendezvény megnyitását, illetve részt vesz a geotermikus városok polgármestereinek kerekasztal-beszélgetésében.

Az immár hetedik alkalommal megrendezett szakmai nap fő témája a geotermikus energia hasznosításának mind a bányászattal, mind pedig a vízgazdálkodással kapcsolatos kedvezőtlen és szorongató jogszabályi környezete, valamint a támogatási rendszer bemutatása, és a megvalósult beruházások tapasztalatainak értékelése. A rendezvény programjában szerepel a tavaly november óta működő, az orosházi fürdő geotermikus energiaellátását biztosító rendszer megtekintése is. Ezt mint a homokkőbe történő visszasajtolás egyik lehetséges, jó gyakorlatú megoldását mutatják be.

Az eseményen előadás tart a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyért felelős államtitkára, és a Vidékfejlesztési Minisztérium környezetügyért, valamint agrárgazdaságért felelős államtitkára. Továbbá kerekasztal-beszélgetésre invitálják azon települések polgármestereit, ahol operatív programok nyújtotta támogatásokból geotermikus beruházásokat valósítottak meg hazánkban.

A konferencia közérdeklődésre számot tartó témákat sorakoztat fel. Célja, hogy a geotermikus energiával összefüggő hatósági és felhasználói oldalnak egy közös fórumon biztosítsanak lehetőséget érveik felvázolására, ezzel is elősegítve hazánk e kiemelkedő természeti kincsének hosszú távú, hatékony és minden fél számára kielégítő felhasználását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:12, péntek | Életmód

Erdő Péter: a békét kérjük az új esztendőben Európa és az egész világ számára

A békét kérjük az új esztendőben mindannyiunk, Európa és az egész világ számára - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek újév napján az esztergomi bazilikában.