Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2020. Október 19. 11:53, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kétszer olyan gyorsan nőtt a régió digitális gazdasága a járvány alatt

Kétszer olyan gyorsan nőtt a régió digitális gazdasága a járvány alatt

Majdnem kétszer olyan gyorsan, több mint 14 százalékkal nőtt Kelet-Közép-Európában a digitális gazdaság a pandémia első öt hónapjában, mint az elmúlt két év egészében

- tájékoztatta pénteken az MTI-t a McKinsey legfrissebb elemzése alapján. A globális tanácsadó cég adatai szerint 2017 és 2019 között a régió (Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Románia, Szlovákia és Szlovénia) digitális gazdasága évente csaknem nyolc százalékkal nőtt, tavaly mintegy 94 milliárd eurós értéket érve el.

A McKinsey kiemelte: a térség lemaradása a digitális éllovasokhoz képest a növekedés ellenére sem csökkent, a skandináv államok, a Benelux-országok, Írország és Észtország digitális gazdasága ugyanis a régióénál gyorsabban bővült.

Az első öt hónapban a térségben 12 millió új online felhasználó jelent meg, a legkiugróbb növekedést a 65 év feletti korcsoportban regisztrálták - olvasható a tanulmányban. A tanácsadó felmérése szerint az új digitális felhasználók 70 százaléka készül arra, hogy a járványt követően is használni fogja a digitális szolgáltatásokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.