Hírek
2011. December 05. 13:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Kétharmados törvényben rögzülhet az szja
A kormány kétharmados törvényben rögzítené az egykulcsos szja-t, az adósságcsökkentési szabályt a 2016-os büdzsében kellene először alkalmazni.
A parlament honlapján olvasható – a nyugdíjrendszer, az adórendszer és a költségvetési gazdálkodás alapvető szabályait meghatározó – stabilitási törvény tervéről Orbán Viktor miniszterelnök egy május végi tévéinterjúban beszélt először, elmondva, hogy elkészítését magára osztotta.
A végül Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter jegyezte indítvány a nyugdíjrendszerrel kapcsolatban kimondja, hogy az állam garantálja az állami nyugdíjak kifizetését, illetve hogy azok reálértékét biztosítani kell.
A javaslat szerint az szja adókulcsa 2013. január 1-jétől, a társasági adóé pedig 2015. január 1-jétől kötelezően egységes.
A 2016-os költségvetés elkészítésekor alkalmazná a kormány
Azt javasolja a kormány, hogy először a 2016-os költségvetés elkészítésénél kelljen alkalmazni azt az államadósság-csökkentési szabályt, amelyet az ország pénzügyi stabilitásáról szóló előterjesztés rögzítene.
A parlamentnek benyújtott kormányindítvány szerint az államadósság tervezett értékének az előző évhez viszonyított növekedési üteme 2016-tól nem haladhatja meg a költségvetésben meghatározott várható infláció és a bruttó hazai termék várható reálnövekedési üteme felének a különbségét.
A nemzetgazdasági miniszter által jegyzett törvényjavaslat indoklása szerint ez egy éves szinten vett gazdasági visszaesés esetén átmenetileg magasabb államadósságot, és ezáltal átmenetileg növekvő államadósság-mutatót eredményezhet, míg „jó időkben” szigorúbb feltételeket szab.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László
A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.
