Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2015. Október 15. 07:50, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Kedvez a további növekedés számára az ipari környezet

Kedvez a további növekedés számára az ipari környezet

Jó az ipari környezet, a megrendelések száma magasabb a tavalyi évhez képest, ami kedvez a magyar ipari termelés további növekedéséhez

- mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) belgazdaságért felelős helyettes államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán.
Lenner Áron Márk úgy fogalmazott: a magyar ipar "jó erőben" van, az idei első nyolc hónapban 6,6 százalékkal nőtt a magyar ipar teljesítménye, ami bőven meghaladja az Európai Unió ipari termelésének 2,8-3 százalékos növekedését.

A helyettes államtitkár szerint a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) forrásai is segíthetik a magyar kis- és közepes vállalkozásokat, főleg a feldolgozóipar területén.

A feldolgozóipar mellett a tradicionális ágazatokban, így például a gépiparban - egyéb ipari és szerszámgyártás területen - kifejezetten nagy potenciál van, a gyógyszeripar regionálisan meghatározó, exportképes termékeket gyárt, valamint európai szinten a magyar vegyipar is jól megállja a helyét.

Lenner Áron Márk úgy vélte, a magyar ipar kifejezetten rugalmas, a magyar vállalkozó innovatív és találékony. A jól teljesítő cégeket főként a finanszírozásban kell segíteni, valamint információkkal abban, hogy hol lehet piacképes a termékük, ahová különféle okok miatt saját erőből addig nem tudtak eljutni.

Címkék: gazdaság, ipar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.