Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2022. Július 23. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Kedd éjfélig meghosszabbítják a hőségriasztást

Kedd éjfélig meghosszabbítják a hőségriasztást

Kedd éjfélig meghosszabbította a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

Az eredetileg szombat éjfélig kiadott figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján hosszabbították meg, az egész országra érvényesen.

Az NNK és a katasztrófavédelem felhívta a figyelmet arra, hogy a tartós meleg megviseli a szervezetet, fáradékonyabbak lehetünk, ezért azt javasolják, hogy mindenki többet pihenjen, kerülje a megerőltető fizikai munkát, és a legmelegebb órákban kevesebbet sportoljon.

Az ajánlás szerint érdemes folyadékot vinni magunkkal, a testet hűteni, és a fesztiválokon, szabadtéri rendezvényeken szórakozók is töltsenek el néhány órát az árnyékban.

Egyre több helyen állítanak fel párakapukat, érdemes ezeket igénybe venni. Azt javasolják, hogy ha nincs lehetőség a lakás hűtésére, akkor felfrissülés céljából zuhanyozzunk langyos vízben.

Kiemelték: napon parkoló autóban senki ne hagyjon gyermeket és állatot, és ha bárki mégis ilyet lát, akkor hívja a 112-es segélyhívót. Azt kérik, ne hagyjunk a kocsiban öngyújtót, spray-t, oldószereket, hígítókat, alkoholtartalmú fertőtlenítőket sem.

A közleményben kitértek arra, hogy a hőség és a szárazság miatt naponta átlagosan száz tűz keletkezik erdőkben, mezőkön, gabonatáblákon, némelyik több száz hektáron pusztít. A hatalmas tüzek megfékezésén több száz tűzoltó dolgozik napok óta, a leégett terület nagysága tízszerese a tavalyinak.

Kérték, hogy a nagy szárazság miatt senki ne gyújtson tüzet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint tovább fokozódik a kánikula. Szombaton helyenként 40 Celsius-fok feletti értékeket is mérhetnek. Kedden érkezik egy hidegfront, amely északnyugatról délkelet felé vonul át az országon. Ekkor a csúcsértékek általában 30 és 38 fok között várhatók, de nyugaton, északnyugaton 27-29 fok valószínű.

Címkék: hőség, kánikula, nyár, riadó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.