Hírek
2023. Május 13. 16:40, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Katonai menetoszlopokra lehet számítani vasárnap az ország főútvonalain
Katonai menetoszlopokra lehet számítani vasárnap 8 és 21 óra között az ország főútvonalain - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
A közleményben azt írták, a jelzett időszakban átcsoportosítás miatt várható megnövekedett katonai járműforgalom.
A tárca arra kéri a járművezetőket, hogy a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai járműveket, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvojok hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a zárt menetoszlopok járművei közé nem hajthat be civil gépkocsi, ezért azok haladását kísérőjárművek biztosítják.
Egyúttal arra kérik a járművezetőket, hogy a menetoszlopok közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és a látási körülmények figyelembevételével közlekedjenek.
Fotó: Illusztráció - Honvédelem.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
