Hírek

2011. Október 11. 08:59, kedd | Helyi sport
Forrás: ONKC Fotó: Kátai Attila

Juniorok: Jeles!

Az NB I/B-s junior bajnokság negyedik fordulójában tizenegy gólos győzelmet arattunk hazai pályán az Inárcs-Örkény ellen.

Sorozatban ötödik győzelmét szerezte meg ezzel utánpótlás csapatunk, akik veretlenül vezetik a bajnokságot és az Országos Ifjúsági Kupában is állnak.
Orosházi NKC – Inárcs-Örkény KC: 34-23 (19-9)
NB I/B-s junior bajnoki mérkőzés, 4. forduló.
Orosháza, Városi Sportcsarnok.
Vezette: Daru, Vörös.
Orosházi NKC: KOMÁROMI – FARKAS 6 (1), Gregus 4 (1), ALBERT 4 (1), Kecskeméti 2, Szöllősi S. 3, Körmendi 3.
Csere: Ádász (kapus), Szöllősi D. 3, ULMANN 5 (1), MOLNÁR 4, Csende, Czombos.
Edző: Pásztor István.
Az Inárcs-Örkény KC legjobb dobói: Horváth 5 (1), Simkó 5 (4).
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/5.
Az első percekben ismerkedtek egymással a csapatok. Az orosházi lányok csak az ötödik percben ébredtek fel igazán, mikor 3-2-re vezetett az ellenfél. Először és utoljára. Úgy látszik, ez kellet, hogy beinduljon a csapatjátékunk. Ezután egy 7-0-ás orosházi gólszéria következett (12. perc 9-3). Mind védekezésben, mind támadásban a hazaiak domináltak. Megérdemelten vonultak pihenőre a lányok tízgólos előnnyel.

A második félidő elején és végén Komáromi kapus 5-5 percig lehúzta a „rolót”. Sem hetesből, sem kipattanóból, sem akcióból nem lehetett neki gólt lőni. Ez egy kicsit túlságosan megnyugtatta a csapatot és kissé szétesett a védekezésünk, ezért a második félidő gólgazdagabbra sikerült. Molnár jól irányította a csapatot és tudatos, szép akciókat láthattunk. Az elfáradó inárcsi csapat a meccs végén újra egy keményebb védekezéssel találta szembe magát. Az utolsó öt percben csak orosházi góloknak tapsolhatott a lelkes közönség.
Pásztor István: – Egy újabb fokkal kerültünk közelebb a tudatos játékhoz.