Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2018. Május 29. 07:29, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay

Ismét lehet pályázni a NOE Családbarát önkormányzat díjára

Ismét lehet pályázni a NOE Családbarát önkormányzat díjára

Idén ismét lehet pályázni a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) Családbarát önkormányzat díjára - közölte a szervezet az MTI-vel.

A NOE az elismeréseket 2006. óta olyan helyhatóságoknak adományozza, amelyek intézkedéseikkel, támogatásaikkal a családos közösségeket erősítik, könnyebbé téve ezzel a gyermeknevelést a hétköznapokban.

A közlemény szerint a szervezet három év kihagyás után, a nemzetközi sztenderdeket is figyelembe véve hirdeti meg ismét a pályázatot, amelyre szeptember 15-ig lehet jelentkezni elektronikus formában a noe@noe.hu e-mail címen, valamint postai úton a 1056 Budapest, Március 15. tér 8. címen. A díjakat októberben adják át az Országházban.

Az elismerésre pályázhatnak a korábban már díjazott önkormányzatok is, hiszen a Családbarát önkormányzat díj nem egy örökös elismerés, hanem évről-évre újra pályázható és elnyerhető az elmúlt év intézkedései, vívmányai alapján - emelték ki.

A pályázatról további információ a http://www.noe.hu/sajtoszoba/csaladbarat_onkormanyzatok oldalon található.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.