Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2016. Április 10. 04:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Illegális gumigyárat találtak az adóellenőrök Jász-Nagykun-Szolnokban

Illegális gumigyárat találtak az adóellenőrök Jász-Nagykun-Szolnokban

Illegális gyártelepre bukkantak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy papíron ingatlanok bérbeadásával foglalkozó, Jász-Nagykun-Szolnok megyei cégnél

- tájékoztatta az adóhatóság szombaton, az MTI-t. A cégnél frissen gyártott gumiszőnyeget is lefoglaltak.

A NAV közleménye szerint a vállalkozást az ekáer (elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer) és a nemzetközi áfaadatok rendszeréből kinyert információk alapján vizsgálták. Kereskedelmi ügyletekről és be nem vallott bevételekről árulkodó kockás füzetre bukkantak, amelyből meghatározható az üzemben végzett illegális termelés mértéke, valamint a költségvetést és a tisztességes versenytársakat sújtó kár mértéke. Az adóhatóság kockázatelemzése szerint a társaság rendszeresen termékeket adott el német partnerének - írták.

A helyszíni ellenőrzésekor egykamionnyi ragasztó érkezett a társaság telephelyére, egy másik megrakott kamion pedig éppen Montenegróba indult volna. Az ellenőrök több tonna gumiőrleményt, valamint kültéri gumiszőnyeget is találtak a gyártelepen, ahol a "még meleg gépsor" a helyszíni gyártást bizonyította.

A telephelyen található gépsorokat, alapanyagokat és késztermékeket lefoglalták. Az ügyben adóigazgatási és büntetőeljárás indult.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat