Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2018. Június 16. 05:01, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Idén elkezdődik a Fertő tó partjának fejlesztése

Idén elkezdődik a Fertő tó partjának fejlesztése

A terület-előkészítési munkálatokkal az idei év utolsó negyedévében elkezdődik a Fertő tó magyarországi partjának harmincmilliárd forintos turisztikai fejlesztése a Modern városok program keretében,

ami az előzetes tervek szerint 2020-2021-re készül el, két ütemben – jelentette be pénteki sajtótájékoztatóján a Sopron-Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. vezérigazgatója Sopronban.

Kárpáti Béla hangsúlyozta, hogy a kormányzati támogatásból megvalósuló fejlesztés alapvetően meghatározza majd a turisztikai térség megítélését. A cél egy modern, családbarát turisztikai centrum létrehozása. Egyebek mellett fejlesztik a strand területét, olyan látogatóközpontot alakítanak ki, ahol a térség turisztikai érdekességeit mutatják be, sporttelepet és kempinget alakítanak ki, fejlesztik a vitorláskikötőt, és a jelenlegi háromszázról ötszázra növelik a horgászkikötőhelyek számát.

A beruházás eredményeként a közlekedési körülmények és a szolgáltatói létesítmények modernek és egységesek lesznek. Tima Zoltán építész azt hangoztatta, hogy ezzel a fejlesztéssel a tó magyar oldalának több évtizedes lemaradását pótolják. A tervezésnél azt is figyelembe vették, hogy a beruházás elemei ökológiai szempontból is fenntarthatók legyenek.

Gajda Tibor, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese arról beszélt, hogy a Sopron-Fertő kiemelt turisztikai térség, s a beruházással az is a céljuk, hogy az osztrák oldal szezonális kínálatával ellentétben a magyar oldal Sopronnal együtt az év minden évszakában minőségi szolgáltatást tudjon nyújtani, akár osztálykirándulások, edzőtáborok számára is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.