Hírek
2016. Január 04. 07:49, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Holland haderő érkezik a Bakonyba
Hamarosan holland katonai egységek és harcjárművek érkeznek Magyarországra egy nemzetközi hadgyakorlatra - írta hétfői számában a Magyar Nemzet és a Magyar Idők.
A Magyar Nemzet a 2016. évi határátlépésekkel járó csapatmozgásokat engedélyező kormányhatározatra hivatkozva azt írta: január 16. és február 26. között Várpalota Challenge fedőnéven a holland haderő tér vissza a bakonyi gyakorló- és lőterekre mintegy 2700 fővel, nehéz, páncélozott járművekkel, illetve helikopterekkel és szállítógépekkel támogatva.
Az érintett településekhez eljuttatott lőtéri értesítőkből kiderül az is, hogy a hajmáskér-kőröshegyi, a gyulafirátót-újmajori, valamint a bakonykúti szektorban is lesznek nagy zajhatású manőverek, például január 28-án útlezárásokkal is járó tüzérségi lövészet.
A Magyar Idők az MH Bakony Harcikiképző Központ tájékoztatására hivatkozva azt írta: a hadgyakorlat nemcsak Magyarország központi lőterén folyik, hanem megjelennek majd a holland katonák a kőröshegyi lőtéren a Várpalota feletti bakonykúti lőtéren és a Tapolca melletti, újdörögdi romvárosban is.
Felidézték: holland vezetésű nemzetközi hadgyakorlatot legutóbb 2014 tavaszán tartottak Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
