Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2012. Május 13. 07:03, vasárnap | Külföld
Forrás: STOP / MTI

Hetven éven át nem találták - egy munkás most belebotlott

Hetven éven át nem találták - egy munkás most belebotlott

Rendkívül jó állapotban fennmaradt, II. világháborús brit harci repülőre bukkantak a Szaharában Egyiptom nyugati felében.

A Kittyhawk P-40-es típusú gép 1942 júniusában zuhant le, azóta hevert háborítatlanul a homokon, senkinek nem akadt útjába 70 éven át. Nagy valószínűséggel egy 24 éves őrmester, Dennis Kopping vezette az egyszemélyes gépet. Feltehetően túlélte a zuhanást, és ejtőernyőjéből árnyékoló sátrat készíthetett magának, mielőtt nekivágott volna a sivatagnak, hogy kivergődjön belőle, ami azonban nem sikerülhetett, mert többé senki sem látta.

A roncs 300 kilométerre van a legközelebbi várostól, véletlenül fedezte fel Jakub Perka, egy lengyel olajipari munkás - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok