Hírek
2015. Október 26. 07:45, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Hamisított kínai méz miatt a magyar méhészek uniós vizsgálatot akarnak
A hamisított kínai méz miatt a magyar méhészek tudományos alaposságú uniós vizsgálatot akarnak - erről Takács Ferenc, a Kaposvár és Térsége Méhész Egyesület tagja beszélt vasárnap az M1 aktuális csatorna műsorában.
Takács Ferenc elmondta, vizsgálatokból kiderült, hogy a természetes méz egyes összetevői nincsenek meg bizonyos Kínából származó termékekben. "Erre alapozva mondjuk azt, hogy ez nem méz" - fogalmazott.
Ezt fogják a bizottság elé terjeszteni azt kérve, hogy indítson egy tudományos alaposságú vizsgálatot - közölte Takács Ferenc.
Elmondta, jelenleg is folyik a Brüsszelbe tervezett demonstráció szervezése.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
