Hírek

2011. Október 23. 19:29, vasárnap | Helyi sport
Forrás: ONKC, Fotó: Tóth Emese

Győzött a jobb erőnlét

Az NB I/B-s junior bajnokság tizenegyedik, előrehozott fordulójában hazai pályán ötgólos győzelmet arattunk a Dorozsma ellen. Legeredményesebb játékosunk a 8 találatot szerző Albert Alexandra volt.

Orosházi NKC – Szeged-Kiskundorozsma KSE: 29-24 (12-14)
NB I/B-s junior bajnoki mérkőzés, 11. (előrehozott) forduló.
Orosháza, Városi Sportcsarnok.
Vezette: Őry, Sajti.
Orosházi NKC: Komáromi – Csende, FARKAS 6, Molnár 3, Tóth, Kecskeméti, Körmendi.
Csere: Ádász (kapus), ALBERT 8, ULMANN 6, Szöllősi D. 3, Kránitz G. 2, Horváth 1, Czombos.
Edző: Pásztor István.
A Szeged-Kiskundorozsma KSE legjobb lövői: Draxler D. 8, Balogh 6.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 12/9, ill. 5/5.

Megilletődötten kezdtek lányaink a dorozsmai csapat ellen. A vendégeket négy olyan játékos is erősítette, akik tavaly még orosházi színekben versenyeztek és Farkas József edző is az előző szezonban még a mieinket irányította. Ez egy kis „rövidzárlatot” okozhatott a fejekben, mert a 17. percben már 11-5-re vezetett az ellenfél. A betegen is játékot vállaló Albert beállítása jót tett a csapatnak és szívós munkával elkezdték a felzárkózást. A védekezés is kicsit jobb lett, bár kapusaink nem a tőlük megszokott magabiztossággal védtek. A csapat a félidő végére lefaragta a hatgólos hátrányt kettőre.

A szünetben Pásztor István edzőnek sikerült rendet rakni a fejekben, mert egy jóval agresszívebben védekező és támadó csapatot láthattunk a második félidőben. A sérüléséig remekül játszó Farkas mellett még Ulmann beállós teljesítménye és gyors indulásai is meghozták eredményüket. A második félidő 4. percére kiegyenlítettek a lányok (16-16). A jobb fizikai kondícióban lévő orosháziak ezután átgázoltak a dorozsmai csapaton (22. perc 28-22). A vendégekben ekkor már csak az igen jól játszó Draxler Dorottya tartotta a lelket. A végére egy kicsit kiengedve, de biztos győzelemmel vonulhatott le a pályáról a csapatunk.
Pásztor István: – Egy igen jó iramú mérkőzésen a jobb erőnlétünknek köszönhettük a győzelmet.

Az elkészült képeket itt tekinthetitek meg.