Hírek
2024. Október 07. 07:52, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Gázrobbanás történt Tapolcán, egy ember megsérült
Gázrobbanás történt vasárnap este Tapolcán egy tízemeletes társasház harmadik emeleti lakásában a Kazinczy téren, egy ember súlyosan megsérült – tájékoztatta az MTI-t a Veszprém Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője.
Márta Attila tűzoltó hadnagy közlése szerint a robbanás következtében a lakás erkélye leomlott. A káresetnél az ajkai, keszthelyi badacsonytomaji hivatásos és a tapolcai önkormányzati tűzoltók mellett a Veszprém vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat is dolgozik. Kisebb tűz is keletkezett az ingatlan konyhájában, amelyet egy szabadnapos tűzoltó oltott el.
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint az érintett épületszárnyat átmenetileg kiürítették, 198 ember hagyta el a lakásokat, akik rövid időn belül visszatérhettek otthonaikba, az érintett szintek lakóinak kivételével, akik a szükséges rendőri intézkedést követően szintén hazatérhetnek.
A baleset súlyos sérültjét a veszprémi kórházba szállították.
Fotó: Deltahírek
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
