Hírek
2016. Szeptember 07. 10:31, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Garázdasággal vádolják a migránsokat rugdosódó operatőrnőt

Garázdaság miatt vádat emeltek azzal az operatőrnővel szemben, aki a rendőrsorfalon áttörő embereket rúgott meg tavaly szeptemberben, Röszke külterületén
- tájékoztatta Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
A vádirat szerint az operatőrnő szeptember 8-án egy munkatársával felvételeket készített a röszkei gyűjtőpontnál, ahol mintegy 1300 illegális bevándorló tartózkodott rendőri felügyelet mellett.
Fél kettő után mintegy négyszázan kitörtek a várakozásra kijelölt területről, hogy elinduljanak Szeged felé. A vádlott közvetlenül a rendőrsorfal mögött állt, és azután is ott maradt, hogy a menekültek mellette szaladtak el.
A felvételek készítése közben a nő egy fiatal férfit jobb lábbal, gyors mozdulattal, talppal lábszáron rúgott, majd egy kislányt is jobb lábbal, térdmagasságban megrúgott. Röviddel ezután egy gyermeket a kezében tartó férfi felé is rúgott egyet. A rúgás a férfit nem érte el, de ennek ellenére elesett a gyermekkel a kezében, mert egy őt visszatartani igyekvő rendőr fogásából szabadulva elvesztette egyensúlyát.
Az ügyészség álláspontja szerint a vádlott sérülést nem okozó, de erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy a helyszínen levőkben megbotránkozást, felháborodást váltson ki.
A fokozott ügyészi felügyelettel lezajló nyomozás vizsgálta azt is, hogy a vádlott magatartása megvalósít-e más, súlyosabb bűncselekményt. A bizonyítékok alapján azt állapították meg, hogy a vádlott cselekménye nem volt alkalmas súlyosabb sérülés okozására, és nem merült fel olyan adat sem, amely szerint erőszakos magatartását "motiválta volna a sértettek származása, migráns volta" - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.