Hírek
2016. Február 01. 04:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Fura téli idővel indít február - akár 15 foknál is melegebb lehet
A következő napokban többször borús lesz az ég, csapadékra, erős szélre is készülni kell. Ezzel együtt enyhe idővel kezdődik az utolsó téli hónap: több helyen 15 Celsius-foknál melegebb is lehet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Február elsején, hétfőn borult idővel indul a nap, majd fokozatosan országszerte vékonyodik a felhőzet és egyre kevesebb helyen várható eső. Napközben sokfelé megélénkül, az Észak-Dunántúlon többfelé megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 1 és plusz 5 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet az ország legnagyobb részén plusz 6-13 fok között valószínű, de Borsod egyes részein ennél kissé hidegebb, míg a Nyugat-Dunántúlon és a Dráva-melléken 14-17 fok is lehet.
Kedden csapadék nem várható. Felhős idő valószínű, de hosszabb-rövidebb időre kisüthet a nap. Megélénkül, néhol megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 1-6 fok lehet. Nappal 10-16 fokig melegszik a levegő.
Szerdán erősen felhős vagy borult lesz az ég, és többfelé várható eső, zápor. A minimumhőmérséklet 1-8, a maximumhőmérséklet 8-14 fok között valószínű.
Csütörtökön nagy területen megerősödik, nyugaton viharossá is fokozódik a szél. Ezzel együtt viszont napközben már csak elvétve fordulhat elő záporeső. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet 5-9 fok között alakul.
Pénteken északon elvétve előfordulhat egy-egy zápor, de emellett többórás napsütésre kell készülni. A délnyugati szél időnként megélénkül. A leghidegebb órákban 0 fok körül, nappal 7-12 fok között alakul a hőmérséklet.
Szombaton nem várható csapadék, de időnként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 0 fok körül, a maximumhőmérséklet 8-14 fok között alakul.
Vasárnap többórás napsütés várható, csapadék nem valószínű, de megélénkül, helyenként meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 6, a legmagasabb hőmérséklet 10-16 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 08. 08:36, vasárnap | Belföld
NVI: a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be
Lejárt az egyéni választókerületi jelöltállítás, továbbá az országos listaállítás határideje is, a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az MTI-vel szombat este.
2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon
Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!
2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Óriási tömeg fogadta Magyar Péter Pécsett
Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
