Városlista
2026. április 8, szerda - Dénes

Hírek

2019. Március 19. 17:03, kedd | Belföld
Forrás: mti/MTI/Máthé Zoltán

Folyamatosan lehet csatlakozni az országos szemétszedési akcióhoz

Folyamatosan lehet csatlakozni az országos szemétszedési akcióhoz

Folyamatosan lehet csatlakozni a vasárnapig tartó TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért elnevezésű országos szemétszedési akcióhoz

- hívta fel a figyelmet Makai Martina, a zöldgazdaság fejlesztéséért, klímapolitikáért és kiemelt közszolgáltatásokért felelős helyettes államtitkár az M1 aktuális csatornán kedden.

Hozzátette: eddig 240 ezren regisztráltak, de bárki bekapcsolódhat a mozgalomba a szelektalok.hu honlapon.

Elmondta: idén először egy hétig tart az akció és egybeesik a fenntarthatósági témáhéttel is, így a TeSzedd!-re regisztált iskolák diákjai gyakorlatba ültethetik a környezetvédelmi és fenntarthatóságról tanult új információkat is a program során. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) és az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) külön tanagyagot is kifejlesztett a fenntarthatósági témáhétre - jegyezte meg Makai Martina.

A szemétszedéshez a zsákokat és a kesztyűket az ITM biztosítja és a hulladékszállítást is ők intézik. Az elmúlt hét évben a TeSzedd! akció keretében 11 ezer tonna szemetet gyűjtöttek össze az önkéntesek - hangzott el a műsorban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.