Hírek
2015. Október 30. 07:38, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Felmérés: nem járnak egészségügyi szűrésre a magyarok
Nem járnak egészségügyi szűrésre a magyarok; 60 százalékuk csak komoly betegség esetén fordul orvoshoz - idézi a FoglaljOrvost.hu felmérését pénteki számában a Magyar Nemzet.
Az ezer, 35 éven felüli megkérdezésén alapuló kutatás szerint csupán az emberek 5 százaléka megy orvoshoz már a legkisebb gyanú esetén is. Ugyanakkor csupán 4 százaléknyian vesznek részt az évente szükségesnek tartott 5-6 különböző szűrővizsgálaton.
A megkérdezettek 40 százaléka kizárólag az állami rendelőintézeteket látogatja, 12 százalékuk viszont csak akkor megy állami rendelőbe, ha nagyon muszáj - közli a felmérést a Magyar Nemzet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.
2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld
Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat
A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét
2026. Július 06. 13:00, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.
