Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2024. Május 15. 14:09, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Fegyházbüntetésre ítélte a Győri Ítélőtábla a gyermekeiket elhanyagoló szülőket

Fegyházbüntetésre ítélte a Győri Ítélőtábla a gyermekeiket elhanyagoló szülőket

Különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette és négy rendbeli kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt jogerősen fegyházbüntetésre ítélt a másodfokon eljáró Győri Ítélőtábla egy anyát és egy apát, akik elhanyagolták gyermekeiket és mulasztásuk miatt meghalt kétéves gyermekük - tájékoztatta a táblabíróság szerdai döntéséről a Győri Fellebbviteli Főügyészség az MTI-t.

Az anyát 18 év fegyházbüntetésre, az apát pedig 16 év fegyházbüntetésre ítélte a bíróság, mindezek mellett végleges hatállyal eltiltotta őket minden olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel kerülnének kapcsolatba és megszüntette szülői felügyeleti jogukat.

A Győr Ítélőtábla a döntéssel - egyetértve az ügyészi indítvánnyal - helybenhagyta az első fokon eljáró Szombathelyi Törvényszék határozatát.

A házaspár egy Vas vármegyei városban élt öt gyermekükkel, a nő a hatodik gyermekkel volt várandós.

A szülők elhanyagolták gyermekeik gondozását, elemi szükségleteik kielégítését.

Éjszakára az öt-, négy-, három- és kétéves gyermekeket egy szobába zárták, ahonnan másnap reggelig nem engedték ki őket. A szobát nem takarították rendszeresen, így az szeméttel, rothadó ételmaradékkal, vizelettel, széklettel szennyezett volt.

A 2019 augusztusában született fiúgyermek testi és szellemi fejlődése egyre jobban romlott, teljes mértékben kiszolgáltatottá vált a szüleinek. Gyakran az ágyról leesve az éjszakát ruhátlanul a padlón töltötte.

A szülők agressziója leginkább feléje irányult, bántalmazták, előfordult, hogy az anya belerúgott a földön fekvő kisfiúba.

A gyermek nem tudott szilárd táplálékot fogyasztani és önállóan enni, ennek ellenére a szülők több hónapon keresztül elmulasztották a megfelelő táplálását.

A már ülni sem tudó, legyengült gyermek gennyes tüdőgyulladást kapott, de szülei nem vitték el orvoshoz, aminek következtében néhány nap múlva éjszaka meghalt, amit a szülők csak másnap délelőtt 10 órakor vették észre.

A szülők nevelési gyakorlata a gyermekeik testi és lelki épségét súlyosan veszélyeztető volt.

A Győri Ítélőtábla indoklása szerint a kiszabott büntetések szükségesek és arányosak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.