Hírek
2011. Augusztus 08. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Ez nem a kempingek nyara volt eddig

Az elmúlt 16 év legrosszabb szezonját zárhatják idén a hazai kempingek.
Az alacsony vendégszámnak nem csak az esős időjárás az oka. Egyes kempingezők szerint a forgalom csökkenését az is okozhatja, hogy a vendéglátás színvonala sokat romlott a korábbi évekhez képest.
Az egyik Mosoni-Duna-parti kempingben ezen a hétvégén vannak a legtöbben. Az üzemeltető azt mondja, a nyár eleje óta feleannyi vendége volt, mint tavaly. Szirtl György, a rajkai Aranykárász Kemping vezetője arról is beszámolt, sokszor előfordult, hogy a személyzetnek nagyobb volt a létszáma, mint a vendégeknek.
A pihenőhelyre sokan kerékpározni vagy kenuzni érkeznek. A vendégek szerint ahhoz, hogy több látogató legyen, a Szigetköz marketingjén is javítani kellene. A rajkai kempingben egy vendégnek egy sátorhelyért 1500 forintot kell fizetnie, erre jön rá a 200 forintos idegenforgalmi adó. A lakóautó után fejenként 3500 forintot kell fizetni, faháznál 4000 forint a tarifa.
Termál-látogatás, lovaskocsikázás, vízitúrázás – csak néhány a programok körül, amelyekkel a kempingező helyek magukhoz próbálják csábítani a vendégeket. Az elmúlt években közel félmillió ember választotta a kempingezést. Idén, ha csak augusztusban nem lesz jobb idő, ez szám az egyharmadára eshet vissza. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.