Városlista
2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2021. Június 16. 18:08, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Évtizedes csúcsra emelkedett a születések száma Németországban márciusban

Évtizedes csúcsra emelkedett a születések száma Németországban márciusban

Több mint két évtizede a legmagasabbra emelkedett a születések száma márciusban Németországban, a növekedés időbeli összefüggésben áll a koronavírus-járvány első hullámának enyhülésével

- közölte kedden a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis).

Az idén márciusban 65 903 gyerek született, 10 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A márciusi születések száma legutóbb 1998-ban haladta meg a 65 ezret.

Már februárban is a szokottnál többen születtek Németországban, az éves szintű növekedés 6 százalék volt. Ez a trend márciusban megszilárdult - áll a Destatis jelentésében.

Mint írták, az emelkedés időbeli összefüggésben áll az első, 2020 tavaszi járványhullám levonulásával és az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) terjedésének lassítását szolgáló korlátozások május elején elkezdett lazításával.

Hozzátették, hogy több más európai ország statisztikai hivatala is regisztrált hasonló jelenséget. A járvány első hullámát keményen megszenvedő országok némelyikében, például Spanyolországban, Franciaországban és Belgiumban márciusban megállt a születések számának csökkenése, sokhelyütt pedig erősen növekedett a születésszám, Romániában 15 százalékkal, Észtországban és Litvániában 13 százalékkal, Hollandiában, Finnországban és Magyarországon 10 százalékkal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 07:54, szerda | Külföld

Londoni elemzők: jelentősen lassítja a globális növekedést a vámháború

Londoni makrogazdasági elemzők szerint a korábban vártnál jóval lassabb növekedésre lehet számítani az idén fejlett és a feltörekvő gazdaságokban, köztük Kínában az eszkalálódó vámháború miatt.

2025. Április 29. 07:33, kedd | Külföld

Szentszéki szóvivő: május 7-én kezdődik a pápaválasztó konklávé

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő.

2025. Április 29. 07:26, kedd | Külföld

Robert Fico: az EU megszűnéséhez vezetne a tagállamok vétójogának megszüntetése

Az európai uniós tagállamok vétójogának megszüntetése az EU megszűnéséhez vezető lépés lenne

2025. Április 28. 07:53, hétfő | Külföld

Marco Rubio: a béke közelebb van, mint korábban bármikor

Az ukrajnai béke közelebb van, mint korábban bármikor, de még nem érkezett el - hangoztatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap.