Hírek
2020. Június 17. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Emelkedett a magyar piac
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 719,89 pontos, 1,93 százalékos emelkedéssel, 38 060,73 ponton zárt kedden.
A részvénypiac forgalma 19,2 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A nemzetközi részvénypiacokon kedvező volt a hangulat. A vezető európai értékpapírpiacokon nagy indexemelkedéssel indult a kereskedés, és a vezető európai indexek délután is jelentős pluszban álltak. Emelkedéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek is.
A befektetők abban reménykednek, hogy az agresszív fiskális és monetáris ösztönző intézkedések nyomán gyorsan talpra áll a gazdaság a koronavírus-járvány múltával. Ez annak köszönhető, hogy az amerikai jegybank hétfőn bejelentette, hogy gazdaságélénkítő monetáris intézkedéseit kiterjesztve vállalati kötvényeket vásárol a másodlagos piacon. Médiajelentések szerint a Trump adminisztráció emellett ezer milliárd dolláros infrastrukturális beruházási programot készít elő. Jót tett a hangulatnak az is, hogy a nyitás előtt közzétett adatok szerint rekordmértékben nőtt a kiskereskedelem és a vendéglátás forgalma májusban az Egyesült Államokban az előző két hónapban mért meredek csökkenés után.
A magyar piac is emelkedett, a legjobb teljesítményt a vezető részvények közül az OTP nyújtotta.
A Mol 14 forinttal, 0,72 százalékkal 1955 forintra erősödött, 2,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 360 forinttal, 3,14 százalékkal 11 830 forintra nőtt, forgalmuk 14,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,52 százalékkal 388 forintra emelkedett, forgalma 201,6 millió forint volt.
A Richter-papírok ára 125 forinttal, 1,81 százalékkal 7015 forintra nőtt, forgalmuk 1,2 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 3557,40 ponton zárt kedden, ez 37,77 pontos, 1,07 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
