Városlista
2025. szeptember 4, csütörtök - Rozália

Hírek

2017. Június 13. 16:10, kedd | Életmód
Forrás: mti

Először született tigris Debrecenben - Megmutatták a cuki kölyköt

Először született tigris Debrecenben - Megmutatták a cuki kölyköt

Először született tigris a debreceni állatkertben, a most már héthetes hím kölyköt kedden mutatták be a sajtónak és a közönségnek.

Nagy Gergely Sándor, az állatkert igazgatója elmondta, hogy a debreceni állatkertben 1973 óta tartanak tigriseket, és több mint 6 év előkészítő munkájának eredményeként gyarapodott végre - az Európai Fajmegmentő Program (EAZA EEP) keretében - egészséges utóddal az állomány.

A héthetes szibériai kistigris szülei, Miska és Róza 2014-ben Angliából, illetve Franciaországból érkeztek Debrecenbe. Kölykük április 21-én született - mondta az igazgató, hozzátéve: anyjának nem volt teje, így kézből etették, és az állatkert gondozói "nagy titokban és odaadással nevelték az elmúlt hetekben".

Az életerős kistigris a sajtótájékoztatón mikrochipet kapott, majd a kifutóval ismerkedett. Belelépett a kifutót átszelő kis patakba is, de a víztől láthatóan nagyon megijedt, visszahőkölt és a fotósok unszolására sem volt hajlandó újra megközelíteni.

A kistigris - amelynek nevére az interneten szavazhatnak majd a debreceniek -, egy évig lesz a Nagyerdőben, utána a fajmegmentő program keretében egy másik állatkertben járulhat majd hozzá faja fennmaradásához - mondta el az MTI-nek Nagy Gergely Sándor.



Széles Diána, Debrecen alpolgármestere az eseményen elmondta, hogy már elkezdték tervezni az állatkert és vidámpark felújításának első ütemét. Az önkormányzat az Új Főnix terv keretében egymilliárd forintot fordít új főbejárat nyitására és egy elefántház felépítésére, valamint az alapinfrastruktúra megújítására - fűzte hozzá.

Címkék: állatkert, debrecen, tigris

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:19, szerda | Életmód

Több mint 55 tonna mézet vont ki a forgalomból a Nébih

Több mint 55 tonna ismeretlen eredetű mézet vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) – olvasható a Nébih honlapján kedden közzétett tájékoztatásban.

2025. Augusztus 30. 09:19, szombat | Életmód

Geotermikus energia után kutat a Mol a Dunai Finomító területén

A Mol geotermikus energia után kutat, és ehhez 3D szeizmikus méréseket végzett a Dunai Finomító területén és környezetében, hogy megvizsgálja a geotermikus energiahasznosítás lehetőségét - közölte a Mol pénteken az MTI-vel.