Hírek
2012. Március 05. 15:20, hétfő |
Helyi
Forrás: InfoOrosháza.hu
Elindult az LMP népszavazási kampánya

Az Elég a kiszolgáltatottságból szlogennel indul a népszavazási kampány a mai naptól, az ország 80 pontján,köztük Orosházán is.
Mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy a munka világával, az oktatással és a nyugdíjak biztonságával kapcsolatos kérdésekben csatlakozzon a párt kezdeményezéséhez.
Az LMP népszavazási kérdései, és azok rövid indoklásai:
1. Egyetért-e Ön azzal, hogy az álláskeresési járadék folyósításának leghosszabb időtartama 260 nap legyen?
A munkájukat elvesztett emberek az előző törvény szerint 9 hónapig kaphassanak álláskeresési támogatást, mert 3 hónap alatt lehetetlen munkát találni.
2. Egyetért-e Ön azzal, hogy az alapszabadság kétharmadát a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban legyen köteles kiadni?
Az emberek hadd vegyék ki a szabadságukat akkor, amikor ők akarják! – hogy legalább a szabadságunkról dönthessünk szabadon!
3.Egyetért-e Ön azzal, hogy 100 napnál hosszabb próbaidőt munkaviszony esetében ne lehessen kikötni?
Ne lehessen vég nélkül próbaidőn tartani a dolgozókat – mert mindenkinek joga van a biztonsághoz!
4.Egyetért-e Ön azzal, hogy a tankötelezettség továbbra is annak a tanévnek a végéig tartson, amelyben az érintett személy a 18. életévét betöltötte?
Állítsák vissza a 18 éves korig tartó tankötelezettséget, hogy ne kerüljenek szakma vagy érettségi nélkül az utcára fiatalok, valamint ezáltal akadályozzuk meg több ezer pedagógus elbocsátását.
+1 Ne vegyék el visszamenőlegesen a jogszerűen megszerzett nyugdíjat!
Az Alkotmány Bíróság döntése folyamatban van.
Az LMP Békés megyei szervezete Orosházán, az alábbi helyszíneken és időpontokban gyűjti az aláírásokat:
2012. március 8. – április 1., alkalmanként 8.00 – 11.00 óráig
Piactér – piaci napokon - csütörtök, péntek, szombat
Munkaügyi Központ előtt – hétfői napokon
"A „Népszavazás 2012” kampány tétje, hogy azt a modellt választjuk-e, amit Orbán Viktor le akar nyomni a társadalom torkán, hogy kiszolgáltatott és alulképzett munkaerőre akarja építeni az országot, vagy az LMP modellje valósul meg, amely szerint jól képzett, magas hozzáadott értéket képviselő, biztonságban élő emberekre kell építeni a jövőt." - Fogalmaz Halászné Dani Edit az LMP Békés megyei szervezete választmányi tagja
További részletek itt, vagy a www.nepszavazas2012.hu oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.