Hírek
2011. Szeptember 01. 13:55, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Együttműködik az orosházi Táncsics gimnázium a Szegedi Tudományegyetemmel
A Szegedi Tudományegyetem első úgynevezett rezidensközpontjaként működik a most induló tanévtől az Orosházi Táncsics Mihály Közoktatási Intézmény és Tehetségközpont, az erről szóló megállapodást szerdán írták alá
A Szegedi Tudomány Ehyetem és a Táncsics Mihály Gimnázium együttműködési megállapodást kötöttek, hogy összekapcsolják a közoktatást és a felsőoktatást, s így közösen gondoskodjanak a tehetségekről.
Az orosházi tehetségközpont feladata a tehetségek felkutatása és eljuttatása az egyetemig. A program keretében például vendégtanárok érkeznek Szegedről, sőt a tehetségek számára középiskolai szakkollégiumokat is szerveznek.
Orosháza közoktatási intézményeit a most induló tanév kezdetére átszervezte a fenntartó önkormányzat. Az Eötvös József Általános Iskola és az Előd utcai óvoda a római katolikus egyház, a József Attila Általános Iskola a református egyház fenntartásába került. A Táncsics gimnázium pedig többcélú intézménnyé alakult át.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
