Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2016. Április 05. 09:10, kedd | Belföld
Forrás: mti

Egyre több a fertőzött kullancs

Egyre több a fertőzött kullancs

Az elmúlt években elszaporodtak és fertőzőbbek lettek a kullancsok, ezért fokozott figyelmet kell fordítani a csípésükre - közölte Balaicza Erika belgyógyász főorvos az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.

Erdei kirándulás során többször ellenőrizzük magunkon, hogy érte-e a testünket kullancscsípés. Ugyanis minél hosszabb ideig bennünk van a kullancs annál valószínűbb a fertőzés - közölte a Lyme-kór specialista.

Elmondta: ha az ember kullancsot talál magában, ne tépje ki, hanem a gyógyszertárakban kapható eszközzel emelje ki úgy, hogy a kullancs testének tartalma ne préselődjön a szervezetébe.

A kullancsot lehetőség szerint tartsuk meg, mert a patikákban kapható gyorsteszt segítségével kimutatható, hogy fertőzött-e Borélia kórokozóval. Ha igen, forduljunk orvoshoz - fűzte hozzá.

Kullancscsípés után figyelni kell az esetleges fertőzés hatására megjelenő tünetekre is. Első időben ezt felső légúti fertőzéshez hasonló tünetek jelzik, majd fejfájás, fáradékonyság, később, tipikusan fél év múlva ízületi fájdalom, majd szív- és érrendszeri panaszok - sorolta a lehetséges tüneteket a Lyme-kór specialista.

Címkék: fertőzött, kullancs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.

2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld

Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.