Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2012. Április 23. 14:09, hétfő | Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet

Áder hivatalos jelölt lehet

Áder hivatalos jelölt lehet

A Fidesz–KDNP-frakciószövetség várhatóan hétfőn nyújtja be az Országgyűlésnek az Áder János államfői jelölését tartalmazó dokumentumot.

A Magyar Nemzet információi szerint a hétfői plenáris ülésen jelentik be hivatalosan a köztársaságielnök-választás május 2-ai időpontját is. Hétfőtől kezdve péntek reggelig lehet ajánlásokat gyűjteni, de eddig csak a kormánypártok állítottak jelöltet.

Ismert, május 2-án délelőtt tíz órakor kezdődik a köztársaságielnök-választás a parlamentben. Lázár János tájékoztatása szerint a Fidesz–KDNP-frakciószövetség képviselői Áder János európai parlamenti politikus jelölését támogatják.

Áder János azért válhatott a Fidesz köztársaságielnök-jelöltjévé, mert a párt képes volt az elmúlt 15 évben a maga által kijelölt utat bejárni – állapítja meg a Méltányosság Politikaelemző Központ a politikus hétfői jelölése kapcsán.

Áder János pályafutásáról itt olvashat.

Schmitt Pál április 2-án mondott le a köztársasági elnöki posztról.

Magyar Nemzet / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.