Hírek
2013. Április 02. 09:01, kedd |
Helyi
Forrás: infooroshaza.hu
Dancsó József: marad, aki volt

Maguk sem gondoltuk, hogy áprilisi tréfánk ennyire jól fog sikerülni. Eláruljuk, amit sokan sejtenek és tudnak: Dancsó József nem lesz a Nemzeti Bank alelnöke. Marad országgyűlési képviselő és polgármester.
… legalábbis a 2014-ig. Nem ismerjük Dancsó József mai programját, de abban biztosak vagyunk, hogy nem megy a Köztársasági Elnöki Hivatalba, hogy átvegye ott jegybank alelnöki megbízólevelét.
Elnézést kérünk mindazoktól, akik felültek az áprilisi tréfának. És ilyenek sokan voltak. A cikkhez fűzött kommentek alapján néhányan a kezdetektől kételkedtek a hír valóságosságában. Néhány tudták, hogy nem több ez, mint a képzelet szabad játéka. Mégis nagyon sokan voltak – talán ők voltak a többség, mondhatnánk: a biztos kétharmad –, akik kétely nélkül hittek abban, hogy Matolcsy György Dancsó Józsefet jelölte a Nemzeti Bank alelnöki posztjára.
Pusztán áprilisi tréfáról volt szó. De a játék közben egyre jobban tudatosult bennünk, hogy ez a médiahack akaratlanul az emberi hiszékenység modellezésére is szolgál. Emellett talán látleletet ad arról, hogy olyan országban élünk, ahol és amiben sok minden megtörténhet, amit nem gondolt volna a médiafogyasztó. A hír fogadtatásában ott találni a figyelmetlenséget és a média iránt még ma is megnyilvánuló bizalmat, hogy az általa közzétett hírek igazak. Ez utóbbi nem rossz fejlemény, még akkor sem, ha ezzel a bolondságok napján visszaéltünk, és tréfára fogtuk a dolgot.
Az olvasói érdeklődés minden várakozásunkat felülmúlta. Olyan látogatottságot ért el az április elsejei cikkünk (volt hírportál, amelyik átvette!), amire helyi hírportálok esetében ritkán akad példa. A cikk Facebook-megosztásainak száma is önmagáért beszél, tehetjük hozzá, hogy mások számára is hozzáférhető adattal támaszthassuk alá a cikket elolvasók számát.
Mivel is zárhatnánk: Jó mulatság, újságírói munka volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 16. 07:16, hétfő | Életmód
Parajd - A Nagy-Küküllőn és a Maroson is meghaladja már a megengedett értéket a só koncentrációja
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport
Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.