Hírek
2021. Augusztus 09. 09:50, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Csaknem 200 helyszínre vonultak a tűzoltók
A vasárnap éjjeli vihar miatt 197 helyszínen kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Mukics Dániel telefonon azt mondta, vasárnap a késő esti óráktól riasztották a tűzoltókat viharkárokhoz elsősorban Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megyében, valamint a fővárosban.
Több helyen is fákat csavart ki, elektromos és távközlési vezetékeket rongált meg a viharos szél - tette hozzá.
Országszerte 17 épületben keletkezett kár. Dunaharasztiban és Kisgyőrön villám csapott egy-egy családi házba, amelyek tetőszerkezete kigyulladt - mondta a szóvivő.
Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében még hétfőn reggel is áramkimaradások vannak több fogyasztónál.
Mukics Dániel mindenkit arra kér: ha sérült, leszakadt vezetéket vagy kábelt talál, ne közelítse meg, hanem hívjon segítséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 13:00, szombat | Belföld
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
