Városlista
2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2013. Február 11. 19:21, hétfő | Helyi
Forrás: police.hu

Betörések Orosháza-Rákóczitelepen - rendőrkézen az egyik gyanúsított

Betörések Orosháza-Rákóczitelepen - rendőrkézen az egyik gyanúsított

Kétszer loptak ugyanonnan, de egyik alkalommal sem volt nehéz dolguk. Az épületet ugyanis nyitva találták, a tulajdonos nem zárta be az ajtót.

Még 2012. decemberében érkezett bejelentés az Orosházi Rendőrkapitányságra, hogy Rákóczitelep városrészen egy ingatlan területére mentek be ismeretlen elkövetők, ahol a melléképületből húskészítményeket, gázpalackot és kézi szerszámokat vittek el hozzávetőleg 300 ezer forint értékben.

Nem volt elővigyázatos a tulajdonos, mivel a melléképület ajtaja semmilyen biztonsági eszközzel nem volt védve, mindössze „kilincsre” volt becsukva. Nagyjából két hét elteltével ismét bejelentés érkezett, hogy ugyanabból a melléképületből megint fagyasztott húst loptak el, amellyel 80 ezer forint kárt okoztak. Azonban ekkor sem volt nehéz dolga az elkövetőnek, ezúttal is csak a kilincset kellett lenyomnia, hogy bejusson a kamrába – olvasható az Orosházi Rendőrkapitányság sajtóközleményében

Az Orosházi Rendőrkapitányság nyomozói mindkét bejelentést feldolgozták és megállapították, hogy ugyanazok követték el a bűncselekményeket. Ennek megfelelően folytatták a nyomozást. A tanúkutatásnak és az információgyűjtésnek köszönhetően február 09-én jutottak el egy helyi férfihoz, aki az elszámoltatása során elismerte a két cselekmény elkövetését. Lopás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki, miközben egy másik kábellopásra is fény derült, amelyet egy nyaralóban követett el.

A gyanúsított társait és az ellopott tárgyakat még keresi a rendőrség. A nyomozás során azt is vizsgálják, hogy az elmúlt időszakban Rákóczitelepen történt néhány kisebb lopáshoz lehet-e köze a gyanúsítottaknak – zárul az Orosházi Rendőrkapitányság sajtóközleményében

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport

Premier League - Szoboszlai a 34. forduló álomcsapatában

Bekerült a 34. forduló álomcsapatába Szoboszlai Dominik, a Premier League friss bajnokcsapatának, a Liverpoolnak a játékosa.

2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport

Október első hétvégéjén rendezik a 18. Nemzeti Vágtát Szilvásváradon

Október 4. és 5. között rendezik a Nemzeti Vágtát Szilvásváradon. A sporteseményre idén tizenegy Elővágtán lehet kivívni az indulás jogát, a verseny győztese 5 millió forint díjazásban részesül

2025. Április 30. 07:55, szerda | Életmód

Agrárminiszter: a házikert a magyar családok rejtett erőforrása

Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges élelmiszer előállításában.