2011. Október 07. 21:26, péntek | Helyi sport
Forrás: ONKC, Fotó: Tóth Emese

Az orosházi női kézilabda új nemzedékét láthattuk

Az országos serdülő bajnokság ötödik fordulójában városi rangadóra került sor.

Sok szülő és kézilabda rajongó volt kíváncsi a mérkőzésre, ahol megérdemelt, hétgólos győzelmet arattunk a fiatalabb korosztállyal felálló OKSC ellen.

Orosházi NKC – Orosháza KSC: 21-14 (8-6)
OSB leány F-csoportos bajnoki mérkőzés, 5. forduló.
Orosháza, Táncsics Sportcsarnok, 100 néző.
Vezette: Bodóczy, Ökrös.
Orosházi NKC: Ádász – KÓNYA 3, Szöllősi S. 3, Molnár 2, Horváth, RAVASZ 3, Ulmann 6.
Csere: Aradi (kapus), Szöllősi D. 3, Kránitz G. 1, Kránitz R., Tóth, Szabó, Kiss.
Edző: Pásztor István.
Orosháza KSC: Szaszkó – Szűcs 2, Balogh 2, KENYERES 4, Zvolenszki 1, Antal, Bene 1.
Csere: Zsedényi, Tornyi-Molnár 2, Borbély 2, Zvara, Molnár, Dobos.
Edző: Németh Dóra.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/0, ill. 4/1.
Idegesen, kapkodva kezdtek a csapatok. Ebben az időszakban sok pontatlan lövés, eladott labda jellemezte mindkét gárda játékát. Az OKSC-s lányok nyugodtak meg hamarabb, 2-0-ra és 4-2-re is vezettek. Hazai időkérés után egyenlítettünk és átvettük a vezetést, amit a félidő végéig meg is tartottunk.

A második félidő elején növeltük az előnyünket, a vendégek edzője időt kért, hogy rendezze a sorokat. Valamennyire ez sikerült is, de állandósult a 4-5 gólos különbség. A végére elfáradó, fiatalabb korosztályt felvonultató OKSC nem tudta elkerülni a nagyobb arányú vereséget.
A mérkőzés sportszerű volt, küzdöttek a csapatok, de rengeteg hibával játszottak. Megérdemelten győztünk, de a vesztes csapatot is dicséret illeti.
Az orosházi női kézilabda új nemzedékét láthattuk, és büszkék lehetünk arra, hogy ennyi tehetséges lányunk van. Mindkét csapatnak további sikereket kívánunk az elkövetkező fordulókra.