Hírek
2012. Július 31. 15:39, kedd |
Helyi
Forrás: InfoOrosháza.hu
Az akkreditáció a sikeres jövő kulcsa
Így indítja reagálását Zalai Mihály alpolgármester a Bogdánffy képviselő úr sajtótájékoztatóján elhangzottakra.
"Az elmúlt évben közös erőfeszítésekkel sikerült elérnünk - Orosháza város történetében először -, hogy városunkban nappali tagozatos főiskolai képzés induljon el. Az illetékes állami szervek hozzájárulása azt jelenti, hogy a Kodolányi János Főiskola orosházi telephelye ugyanolyan jogosultságokkal rendelkező intézmény lett, mint a Kodolányi más településeken található telephelyei.
A Képviselő-testület határozatban biztosította továbbá a városunkat választó vidéki diákok jogosultságát az Orosháza Kártyával igénybe vehető kedvezményekre – igaz a szocialisták ezt az ösztönző intézkedést nem kívánták támogatni.
A Kodolányi János Főiskola orosházi intézetének nappali tagozatára, ebben az esztendőben nagyon kevés diák jelentkezett, amely alapján a főiskola vezetése egy racionális gazdasági döntést volt kénytelen meghozni: a nappali képzéseket nyújtó szakokat Budapestre koncentrálják. Továbbra is folyik azonban Orosházán több szakon a levelező képzés, amely elsősorban olyan hallgatóknak kínál alternatívát, akik a tanulás mellett már a munka világában is sikeresen elhelyezkedtek.
A főiskola orosházi nappali tagozatos képzésre vonatkozó akkreditációja, amelyet az Oktatási Hivatal adott ki továbbra is érvényben van, tehát szó sincs arról, hogy a város vezetése letett volna abbéli szándékáról, hogy Orosházán nappali tagozatos főiskolai képzés működjön. A következő hetekben újabb tárgyalások kezdődnek a Kodolányi János Főiskola vezetőivel arról, hogy a megváltozott körülmények között hogyan tudjuk biztosítani a feltételeket céljaink eléréséhez." - olvasható a közleményben.
A mai sajtótájékoztatóról írt cikket itt olvashatják!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2026. Március 28. 16:00, szombat | Belföld
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
2026. Március 28. 16:00, szombat | Életmód
Gyorsfagyasztott fűszernövényeket hívott vissza az Aldi coli baktérium lehetséges jelenléte miatt
Az Aldi Magyarország gyorsfagyasztott fűszernövények visszahívását kezdeményezte, mivel a termékben nem zárható ki coli baktérium jelenléte
