Hírek
2020. Március 21. 07:09, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Máthé Zoltán
A teljes járműparkot napi szinten fertőtleníti a MÁV
Az elővárosi járművek fertőtlenítését követően országos szintre terjesztették ki a rendszert, így mától az üzemben lévő 1814 járművet (személykocsikat és a motorvonatokat is) napi szinten fertőtlenítik
- közölte a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel. A három budapesti fejpályaudvar mellett az országban összesen 39 helyen tudják elvégezni a kocsik teljes fertőtlenítését. Az országos lefedettségű rendszer kialakításának köszönhetően péntektől a teljes járműpark napi szintű fertőtlenítése biztosított.
A zárófertőtlenítés minden kórokozót (baktériumot, vírust, gombát) elpusztít a járműveken.
Közölték, hogy mindezen felül, március 16-tól kezdődően, fokozatosan a legnagyobb forgalmú budapesti és vidéki pályaudvarokon, megállóhelyeken is kézfertőtlenítő áll az utazóközönség rendelkezésére. A vasúttársaság a pályaudvarokat, üzemi területeket is vírusellenes takarítószerekkel takarítja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 15:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a tényleges hozzáadott értéket teremtő vállalatok helyzetbe hozása a kormány célja
2026. Június 19. 11:00, péntek | Belföld
Vitézy Dávid: kiválóan és terv szerint halad az európai uniós források hazahozatalával összefüggő munka
2026. Június 19. 07:18, péntek | Belföld
EU-csúcs - Magyar Péter: csak Magyarország érdekét képviselem
Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
