Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2012. Április 22. 07:07, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

A tea ereje

A tea ereje

Talán már ön is hallott a tea gyógyító erejéről. Jót tesz a szívnek, jó a rák ellen, csökkenti a stresszt és még fogyni is lehet tőle.

Míg a tea nem egy 'mindent meggyógyító' ital, kutatások kimutatták, hogy egyes teákban lévő összetevők előnyösek lehetnek az egészség számára - írja a Fox News.

A fekete tea a teák leggyakoribb típusa. Kutatások már kimutatták, hogy a benne található katekin csökkenti a koleszterin szintet, a vérnyomást és segít megelőzni a stroke kialakulását.

A zöld tea levelek teljesen más folyamaton mennek keresztül, mint a fekete tea. Itt ugyanis a leveleket leszedik, megszárítják, és hőkezelik így elkerülik az erjedést. A zöld tea epigallokatekint tartalmaz (ECGC), mely serkenti az anyagcserét az agy és az idegrendszer működésének felgyorsításával. A zöld teában található koffein az EGCG- vel együtt bizonyítottan 12 százalékkal növeli a zsír oxidációt (égetést), amely elengedhetetlen plusz 80 kalória elégetéséhez egy nap.

A fehér tea többek között flavonoidokat tartalmaz, mely az antioxidánsok egy fajtája, ami megakadályozza a rákos sejtek növekedését és megelőzi az újabbak kialakulását.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.