1 A Táncsicsban a mobilitás egyre inkább intézményi stratégia | Hírek | infoOrosháza
Városlista
2026. február 6, péntek - Dóra

Hírek

2012. Február 03. 21:15, péntek | Helyi
Forrás: InfoOrosháza.hu

A Táncsicsban a mobilitás egyre inkább intézményi stratégia

A Táncsicsban a mobilitás egyre inkább intézményi stratégia

A TMKIT idén másodjára vehet részt a Leonardo da Vinci programban, melynek célja, hogy a webmester és a számviteli szakképzésben résztvevők külföldön is gyakorolhassák tanulmányaikat.

Blahó János a TMKIT főigazgatója elmondta, hogy régóta hagyomány az intézményben a külföldi kapcsolatok kialakítása. Korábban más iskolákkal álltak kapcsolatban, most az Európai Uniós programok lehetővé tették a bilaterális kapcsolatokkal ellentétben a multinacionális rendszerek kialakítását. Egyik célja az iskolának, hogy a aktívan tudjon csatlakozni az EU-s oktatási rendszerbe. A TMKIT él is ezzel a lehetőséggel, így minden Leonardo programhoz hasonló pályázatot meg fog ragadni. A program az alap és középfok esetében arra helyezi a figyelmet, hogy az intézmény minél nagyobb arányban részt tudjon venni az EU- mobilitási programokban. Az Európai Unió az elmúlt évet az „EU mobilitás” évével aposztrofálta, melynek célja a diákok, mint leendő munkavállalók nyelvet, munkakultúrás, tapasztalatot szerezzen.

A Táncsics Mihály Közoktatási Intézmény és Tehetségközpont szakmai képzései a visszajelzésekből ítélve piacképesek, ez köszönhető a partnerkörnek is, ahol gyakorlatban is megmutathaják a diákok, mit tanultak.

Az iskola célja, hogy tanítványai az Európai Unió munkapiacán is sikeres munkavállalók legyenek. Az Intézmény gyakorlat orientált, magas színvonalú, hatékony nyelvoktatással segíti diákjait az EU mobilitási programon való részvételhez.

Idén 10 diák fog részt venni a Leonardo programban, ahol szakmai gyakorlatra lesz lehetőség. Spanyolországban, Granadában lesznek a diákok 4 hétig, ami azért is fontos, mert a TMKIT vezetősége fontos küldetésének érzi az Európai Unió felé nyitást.

A TMKIT, mint a Szegedi Tudomány Egyetem rezidens központja abban is elkötelezett, hogy minél több társadalmi, gazdasági partnereken keresztül közös lehetőségeket dolgozzanak ki, hogy az Orosházán és kistérségén élők számára is komoly lehetőségeket teremtsen az EU mobilitási program.

Nem csak az oktatásban, hanem a felnőtt társadalom képviselőinek is, az esélyegyenlőség jegyében a társadalmi hátrányokkal küzdőknek, fogyatékkal élőknek is ablakot szeretnének nyitni az EU felé.

A Tempusz Közalapítványon Leonardo mobilitási programján 2009-ben vett rész először az iskola. 2010-ben 8 diák utazott külföldre. Idén 10 tanítvány (5 webmester – 5 számviteli) nyerte el a lehetőséget.

Aki a fent említett szakmákban dolgozik, annak egy egész folyamatot kell átlátnia. Ismeretlen környezetben önállósággal és felelősséggel fogják elvégezni a valós munkahelyeken a valós projekteket, ami merőben különbözik egy tanórán kiadott feladattól.

A májusban kiírt pályázatra 10 diákot választottak ki nyelvismeret, szakmai tudás alapján. Őket egyik tanárjuk fogja külföldre kísérni, majd egy másik oktató fog értük menni. A négy hét alatt folyamatos kapcsolattartásban lesznek a külföldi segítők az itthoni tanárokkal.

A komoly pályázat komoly pénzösszeggel is jár. A Tempusz Közalapítvány normatívát adott a kiutazásra, 100%-os finanszírozással, melyből 80% előfinanszírozás, 20% pedig a projekt végén igényelhető. Ez a normatíva repülőjegyekre, szállásra, szakmai programokra és valamennyi étkezésre is elegendő.

A TMKT januári szakmai bemutatáján is írtunk pár sort a granadai szakami gyakorlatról.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Február 05. 15:00, csütörtök | Sport

Emlékévvel és kiállítással tisztelegnek a száz éve született Grosics Gyula előtt

Grosics Gyula születésének századik évfordulóján, a róla elnevezett újbudai általános iskolában Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke meghirdette szerdán a Grosics100 emlékévet.

2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld

Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.