Városlista
2026. június 2, kedd - Anita, Kármen

Hírek

2018. Április 25. 10:18, szerda | Belföld
Forrás: mti

A szakmunkások hiánya a cégek többsége szerint a növekedés korlátja

A szakmunkások hiánya a cégek többsége szerint a növekedés korlátja

A cégek többsége szerint a növekedés korlátja a szakmunkások hiánya - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke szerda reggel az M1 aktuális csatornán.

Az iparkamara által elvégzett felmérésben az 1500 megkérdezett cég 67 százaléka azt válaszolta, a növekedés korlátja a szakmunkások hiánya.

Az elnök szerint a nemzet erőforrásai látják kárát, ha a cégek nem találnak az igényeiknek megfelelő számú szakmunkást a piacon.

Címkék: cég, szakmunkás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.

2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld

Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron

Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -

2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta

Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.