Hírek

2012. Február 23. 08:25, csütörtök | Helyi sport
Forrás: ONKC, Fotó: Tóth Emese

A játék minden elemében jobbak voltunk

Az NB I/B-s junior bajnokság tavaszi rajtján jó hangulatú mérkőzésen megérdemelt, huszonnyolc gólos győzelmet aratott az ONKC hazai pályán a Nyíradony ellen.

Legeredményesebb játékosaink az egyaránt 9-9 találatot szerző Tóth Borbála és Volencsik Anna voltak.

Orosházi NKC – Nyíradonyi VVTK: 42-14 (20-9)

NB I/B-s junior bajnoki mérkőzés, 12. forduló.
Orosháza, Városi Sportcsarnok.

Orosházi NKC: ÁDÁSZ, KOMÁROMI (kapusok), TÓTH 9 (1), VOLENCSIK 9, Dancsó 4, Gregus 4 (2), Molnár 4, CZOMBOS 3 (1), Szöllősi D. 3, Farkas 2, Körmendi 2, Kecskeméti 1 (1), Szöllősi S. 1, Csende.
Edző: Pásztor István.
A nyíradonyi csapat legjobb dobói: Tóth 7, Kun 4.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 8/5, ill. 2/2.

Kemény alapozás után, meccsre „kiéhezetten” kezdte a tavaszi bajnokit a junior csapat. A lányok játéka az első perctől kezdve lendületes és koncentrált volt. Az edző a jól bevált alapreceptet használta: a győzelemhez végy egy jó kapust (nálunk kettő is volt) és 12 motivált játékost. A csapattagok jó rotációjával végig színvonalas játékot láthatott a néző, annak ellenére, hogy a két csapat nem egy súlycsoportot képviselt.

Bár a nyíradonyi lányok végig küzdöttek, de ez a második félidőre ez csak öt gólt eredményezett számukra. Rengeteg indulás mellett volt lehetőség a csapatjáték gyakorlására, de kreatív, egyéni akciókat is láthattunk. Jó hangulatú mérkőzésen megérdemelt volt a lányok nagyarányú győzelme.

Pásztor István: – A játék minden elemében jobbak voltunk.