Hírek
2013. Április 13. 10:21, szombat |
Helyi sport
Forrás: infooroshaza.hu
A Ferencvároshoz látogat az Orosháza

Ez a Ferencváros nem az a Ferencváros, de az óvatosság nem árt. Több okból sem. Az Orosháza FC NB II-es csapata vasárnap a főváros IX. kerületében vizitel, ami soha nem könnyű. Most sem.
A NB II-es bajnokság Keleti csoportjának továbbra is a negyedik helyén áll az Orosháza FC, annak ellenére, hogy a tavaszi szezon eddigi mérlege egyáltalán nem sikerült fényesre. Az elhullajtott pontok szegélyezik eddig az Orosháza útját, és csupán azért sikerült megtartani ennek ellenére is a negyedik helyet, mert a vetélytársak szintén nem jeleskedtek.
Az Orosháza FC a Ferencváros „fiókcsapatához” látogat ezen a hétvégén, és bizonyára a fővárosiakban is nagy lesz a bizonyítási vágy (reméljük, az orosháziakban is), mert a FTC 13. helyezése mindennek mondható, de sikertörténetnek aligha. Igaz, a fiatal labdarúgóknak játéklehetőséget teremtő fiókcsapat-rendszer nem alapvetően az eredményességről szól, mégis az NB II Keleti csoportjának hátsó feléhez tartozás aligha kerül fel a Ferencváros dicsőségtáblájára.
(Az NB I-es csapatok fiókcsapatai eredményüktől függetlenül a szezon végén búcsúznak az NB II-től. Őket tehát semmilyen felelősség nem nyomta és nem nyomja a bajnokság hátralévő részében.)
Az Orosháza FC-nek ellenben volna mit javítania a szereplésén. Figyelmeztető lehet számunkra, hogy noha kilenc hellyel szerepelnek előrébb, mint a Ferencváros (az Orosháza a negyedik, a FTC a tizenharmadik), mégis csupán hat pont választja el egymástól a két alakulatot. Vagyis: nagyon tömör a mezőny.
Izgalmas mérkőzésnek nézünk elébe a vasárnap 16.30-kor kezdődő találkozón. Előjelnek nem rossz, hogy idehaza az Orosháza ősszel 4:1-re múlta felül a Ferencvárost.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport
Premier League - Szoboszlai a 34. forduló álomcsapatában
Bekerült a 34. forduló álomcsapatába Szoboszlai Dominik, a Premier League friss bajnokcsapatának, a Liverpoolnak a játékosa.
2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport
Október első hétvégéjén rendezik a 18. Nemzeti Vágtát Szilvásváradon
Október 4. és 5. között rendezik a Nemzeti Vágtát Szilvásváradon. A sporteseményre idén tizenegy Elővágtán lehet kivívni az indulás jogát, a verseny győztese 5 millió forint díjazásban részesül
2025. Április 30. 07:55, szerda | Életmód
Agrárminiszter: a házikert a magyar családok rejtett erőforrása
Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges élelmiszer előállításában.
2025. Április 30. 07:54, szerda | Külföld
Londoni elemzők: jelentősen lassítja a globális növekedést a vámháború
Londoni makrogazdasági elemzők szerint a korábban vártnál jóval lassabb növekedésre lehet számítani az idén fejlett és a feltörekvő gazdaságokban, köztük Kínában az eszkalálódó vámháború miatt.