Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2012. Április 03. 14:01, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

A Facebook étkezési zavarokat okozhat

A Facebook étkezési zavarokat okozhat

A Facebookon töltött idő ártalmas az egészségre – állítja egy új tanulmány.

A kutatás szerint ugyanis a közösségi oldal használóinak 51 százaléka tudatosabban tekint saját testére, miután látja a saját magáról készül fotókat és azokat összehasonlítja barátaiéval - írja a Times of India.

„A Facebook megkönnyíti, hogy a felhasználók több időt töltsenek testük kritizálásával” - mondta Dr. Harry Brandt, a Daily Mail Intézet igazgatója. Mindez negatív testkép, s ennek következtében önbecsülés hiányához vezethet, az pedig táplálkozási zavarokhoz.

A kutatás során megkérdezettek nyolcvan százaléka legalább naponta egyszer belép a közösségi oldalra, így szinte lehetetlen elkerülni, hogy összehasonlítsák a magukról és barátaikról készült fényképeket. A megkérdezettek 44 százaléka nyilatkozott úgy, hogy szeretne azonos testsúlyú lenni barátaival és 32 százalékuk mondta, hogy szomorú, amikor összehasonlítja saját fényképeit barátaiéval. A megkérdezettek 37 százaléka változtatni szeretne testalkatán.

Az eredmények azt sugallják, hogy a Facebookon töltött idő súly megszállottá teheti a felhasználókat, ami igen veszélyes egészségükre nézve.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.