Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2018. Január 21. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A biztonság Magyarországot a legjobb úti célok közé emelte a szállodaszövetség szerint

A biztonság Magyarországot a legjobb úti célok közé emelte a szállodaszövetség szerint

A biztonság a top három utazási szempontban van, ez Budapestet és Magyarországot a legjobb úti célok közé emelte - mondta a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke szombaton az M1 aktuális csatornán.

Flesch Tamás kifejtette: az utóbbi időben a külföldi vendégéjszakák száma jobban növekedett, mint a vendégeké, vagyis egyre hosszabb az itt tartózkodási idő. A külföldi turisták nagy része még mindig Budapestet választja, de egyre többen mennek vidékre is - jegyezte meg.

Hozzátette: a magyarok utazási szokásai változatlanok, ugyanakkor egyre többen maradnak itthon, miután bővül a belföldi turisztikai kínálat.

A szövetség alelnöke kitért arra, hogy az elmúlt években vidéken megnövekedett a szálláshely-kapacitás, a Kisfaludy turisztikai fejlesztési program pedig bővíti a szálláshelyválasztékot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.