Hírek
2022. Április 05. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
137 szabálysértési és 247 büntetőeljárás indult a választással kapcsolatban
A kampányidőszak kezdetétől, február 12-étől vasárnap éjfélig a rendőrségen országosan 247 büntetőeljárás, valamint 137 szabálysértési eljárás indult a választással összefüggésben
- közölte a rendőrség honlapján az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn.
Közleményükben azt írták: a büntetőeljárások közül 66 hamis magánokirat felhasználása, 58 rongálás, 52 választás rendje elleni bűncselekmény, 23 lopás, 20 garázdaság, öt rágalmazás, négy zaklatás, 19 pedig más bűncselekmények miatt indult. A rendőrök 18 embert hallgattak ki gyanúsítottként. Jelenleg 228 ügy van folyamatban, 19-ben befejezte az eljárást a nyomozó hatóság. Két esetben zárult bíróság elé állítással az ügy, nyolc alkalommal határoztak a feljelentés elutasításáról, nyolc nyomozást más szervhez tettek át, míg egy ügyben felfüggesztették az eljárást.
A 137 szabálysértési ügy közül 125 tulajdon elleni, négy garázdaság, kettő az egyesülési, gyülekezési szabadság megsértése, kettő gyülekezési joggal visszaélés, négy pedig egyéb szabálysértés miatt indult - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
