Hírek
2017. Január 16. 18:18, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Újabb kórházi osztályokon vezettek be látogatási tilalmat az influenza miatt

Hétfőn újabb kórházi osztályokon rendeltek el látogatási tilalmat az influenzás megbetegedések miatt, több intézmény pedig jelezte, hogy kedden vezetnek be korlátozó intézkedést.
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) honlapján olvasható tájékoztatás szerint hétfőtől tilos a látogatás a fővárosi Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet minden osztályán, valamint a debreceni Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet klinikai farmakológiai infektológiai és allergológiai intézetében, a központi intenzív, a szülészeti-nőgyógyászati, továbbá a fül-orr-gége, fej- és nyaksebészeti osztályán.
A tájékoztatás szerint keddtől nem fogadnak látogatókat a zalaegerszegi Zala Megyei Szent Rafael Kórházban a II-es belgyógyászati, a kardiológiai rehabilitációs, valamint a csecsemő-, gyermek- és koraszülöttosztályon. Szintén kedden lép életbe látogatási tilalom a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház Gyermekegészségügyi Központjának valamennyi osztályán, továbbá a Mohácsi Kórház intenzív, szülészeti, gyermekgyógyászati, valamint sebészeti osztályán.
Az ÁNTSZ korábbi tájékoztatása szerint tavaly decemberben rendeltek el látogatási tilalmat Nyíregyházán, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház Jósa András Oktatókórházában a szülészet-nőgyógyászati, a gyermekosztályon, az újszülöttrészlegen, később pedig a krónikus belgyógyászati osztályon is. December vége óta nem fogadnak látogatókat a kisvárdai Felső-Szabolcsi Kórházban a szülészet-nőgyógyászati, a csecsemő- és gyermekgyógyászati osztályon, az újszülöttrészlegen, továbbá az intenzív osztályon.
Január első hetétől tilos a betegek felkeresése Mosonmagyaróváron, a Karolina Kórház Rendelőintézet ápolási osztályán, valamint az Oroszlányi Szakorvosi és Ápolási Intézet krónikus fekvőbeteg-ellátási területén.
A múlt hét óta tilos látogatni a tatai Árpád-házi Szent Erzsébet Szakkórház és Rendelőintézet összes fekvőbeteg-ellátást végző osztályán, továbbá Miskolcon, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház szülészeti és nőgyógyászati, valamint a koraszülött- és újszülöttpathológiai osztályán.
Nem kereshetik fel a betegeket a látogatók a budapesti Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikájának egyik osztályán sem, valamint a csornai Margit Kórház légzésrehabilitációs osztályán, a fővárosi Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház szülészeti, újszülött-, valamint pathológiás újszülött intenzív részlegén, továbbá a Miskolci Semmelweis Kórház és Egyetemi Oktatókórház szülészet-nőgyógyászati osztályán és újszülöttrészlegén sem.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.
2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld
Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról
tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.
2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld
Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor
Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.