Hírek
2022. Augusztus 24. 15:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Továbbra is stagnál a szennyvízben a koronavírus koncentrációja
Továbbra is stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a honlapján szerdán.
A közleményben azt írták, hogy a 33. héten a vizsgált városok közül enyhe emelkedő tendencia látszik Békéscsabán, Debrecenben, Nyíregyházán, Salgótarjánban és Veszprémben, csökkenés tapasztalható Pécsen, Szegeden, Szekszárdon és Tatabányán, míg a többi helyszínen a tendencia stagnáló.
Az NNK közölte: a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja 21 mintavételi hely esetében az emelkedett, egy mintavételi helyen pedig - Zalaegerszegen - a mérsékelt kategóriába esik. A koncentráció skáláján négy fokozatot különböztetnek meg: alacsony, mérsékelt, emelkedett, magas.
Az NNK felhívta a figyelmet arra, hogy a vírus a beoltatlanokat veszélyezteti a legjobban, ezért őket továbbra is az oltás felvételére kérik. A harmadik, megerősítő oltás felvételét továbbra is javasolják annak, aki négy hónapnál régebben kapta meg az előző oltását - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:38, kedd | Belföld
5000 vállalkozás igényelte az első hónapban a fix 3 százalékos kkv hitelt
2025. November 11. 07:34, kedd | Belföld
Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t.
