Városlista
2025. február 15, szombat - Kolos

Hírek

2019. Szeptember 18. 11:52, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Több mint másfél milliárdot csalt el egy munkaerő-közvetítő bűnbanda

Több mint másfél milliárdot csalt el egy munkaerő-közvetítő bűnbanda

Egy pécsi központú munkaerő-kölcsönző cégháló nem fizette be a közterheket több száz dolgozó után és a forgalmi adóval is trükközött, ezzel 1,6 milliárd forintos kára keletkezett az állami költségvetésnek.

A bűnszervezet irányítóit országos akcióban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal kommandósai fogták el, a nyomozók ötven helyszínen tartottak házkutatásokat, tucatnyi gyanúsítottat vettek őrizetbe – tájékoztatta a NAV Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága szerdán az MTI-t.

A költségvetésnek okozott 1,6 milliárd forintos kár megtérülésére többek között ingatlanokat, bankszámlákat zároltak és készpénzt, luxusautókat foglaltak le.

A vagyonvédelemmel, takarítással és munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó huszonöt cégből álló láncolat Budapesten, Pécsen, Szekszárdon, Baján, Szegeden, Debrecenben és Kecskeméten vállalt megbízásokat több száz munkavállalóval. A közvetített munkaerő után azonban az adókat és járulékokat, valamint a szolgáltatás áfáját sem fizették be.

A NAV tájékoztatása szerint a „bűnbanda komplett könyvelőirodát tartott fenn a trükkök eltüntetésére” és a munkába beszerveztek egy banki alkalmazottat is, aki az újonnan alapított cégek bankszámláinak nyitásánál tette „gördülékenyebbé” az ügymenetet. Egy budapesti ügyvéd pedig a fiktív cégbejegyzéseket intézte.

A NAV bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás megalapozott gyanújával, és húsz gyanúsított elleni vádemelési javaslattal adja át az ügyet a Baranya Megyei Főügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 15. 08:23, szombat | Belföld

Nagy Márton: a kispénzűek és a középréteg pénzügyi helyzetét tovább kell javítani

A kispénzűek és a középréteg pénzügyi helyzetét tovább kell javítani, erről szól majd a 2025-ös év - hangsúlyozta a nemzetgazdasági miniszter pénteken közzétett Facebook-videójában.

2025. Február 14. 07:35, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szerbia készen áll egy új kőolajvezeték megépítésére

Magyarország és Szerbia az eddigi sikerekre alapozva készen áll egy új kőolajvezeték megépítésére, ez a nagyberuházás mindkét ország energiabiztonságát javítani fogja

2025. Február 14. 07:35, péntek | Belföld

Erős széllel száraz, hideg levegő érkezik a hétvégén

Pénteken még borult lesz az ég, de erős széllel száraz, hideg levegő érkezik és a hétvégén csökken a felhőzet.