Városlista
2023. december 9, szombat - Natália

Hírek

2012. Április 14. 07:15, szombat | Kék hírek
Forrás: mno / MTI

Megtalálták a „dunai kalózok” elásott kincseit

Megtalálták a „dunai kalózok” elásott kincseit

Ausztriában ellopott csónakmotorokat találtak elásva Dunaújvárosban – írta egy pénteki internetes cikkében a Kurier című osztrák napilap.

A lap beszámolója szerint az osztrák sajtóban dunai kalózokként emlegetett, ausztriai csónakházak és kikötők fosztogatása miatt már elítélt magyar banda tagjainak újabb, eddig ismeretlen zsákmánya került elő a föld alól. A Kurier úgy tudja, hogy összesen tizenegy csónakmotort találtak a földbe temetve. Eddig négyről állapították meg, hogy ki az eredeti tulajdonosuk, a négy motort már vissza is juttatták nekik.

A rejtekhelyre éjjeliőrök találtak rá véletlenül, egy bekerített Mol-telep körül végzett ellenőrző sétájuk során – írta a Kurier. Járőrözés közben egyikük alatt hirtelen beszakadt a homokos talaj. Miután társai kiszabadították, az üregben felfedezték a fekete nejlonba tekert motorokat. A cikk nem tér ki arra, hogy mikor kerültek elő a lopott felszerelések.

A Kurier szerint a „dunai kalózok” összesen ötven csónakmotort tulajdonítottak el felső- és alsó-ausztriai kikötőkből és csónakházakból, közel százezer euró értékben. 2011 júliusában, autós üldözés után fogták el őket. A Kurier cikkében a csoport orgazdájaként említett 26 éves K. Lászlót februárban Kremsben két év – részben felfüggesztett – börtönbüntetésre ítélték. A 30 éves J. Györgyöt három és fél év letöltendő börtönre, a 31 éves C. Gábort két év szabadságvesztésre ítélték.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2023. December 09. 12:14, szombat | Kék hírek

Eltűnt egy 16 éves lány, a rendőrség is keresi

Bebők Dóra Székesfehérvárról tűnt el, ha látta, hívja a rendőrséget!

2023. December 07. 13:44, csütörtök | Kék hírek

Katalizátorokból kinyert nemesfémekkel illegálisan kereskedő cégre csapott le a rendőrség

Katalizátorokból kinyert nemesfémekkel illegálisan kereskedő cég kerepesi telephelyére csapott le a rendőrség és a társhatóságok

2023. November 30. 08:16, csütörtök | Kék hírek

Amerikai katonának adta ki magát, több alkalommal is utalt neki pénzt a magyarországi nő

A balatonalmádi sértett megismerkedett egy magát amerikai katonának valló személlyel az egyik közösségi portálon.

2023. November 29. 17:27, szerda | Kék hírek

Elítélték a tanárt, aki kiskorúval folytatott szerelmi viszonyt

Nem jogerősen tíz hónap, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Püspökladányi Járásbíróság azt a tanárt, aki iskolája kiskorú diákjával folytatott szerelmi viszonyt